Przekąski dla psa i naturalne przysmaki dla psa – najlepsze produkty

Wielu właścicieli rozpieszcza swoje psy smakołykami. Z reguły smakołyki nie wchodzą w skład codziennej diety zwierzaka, ale są produktem wynagradzającym zwierzę np. za dobre zachowanie lub wykonywanie poleceń.

Dlaczego pies potrzebuje smakołyków i jak je prawidłowo podawać

Każdy właściciel dobrze wie, co jego pies najbardziej lubi jeść. Jednak nie wszystkie produkty, które pies tak bardzo kocha, można podawać regularnie, dlatego warto rozpieszczać zwierzaka takimi smakołykami tylko na specjalne okazje. Weź pod uwagę sytuacje, w których psy są karmione przysmakami, które nie są częścią ich codziennej diety. Kiedy karmić psa smakołykami:

• Podczas szkolenia dobrego zachowania i posłuszeństwa.

• Kiedy chcesz odciągnąć psa od czegoś.

• Kiedy zęby mleczne się zmieniają, twarde smakołyki, działają jak grzebień dla dziąseł.

• Kiedy kamień nazębny pojawia się u psów, aby oczyścić szkliwo zębów z płytki nazębnej.

• Niektóre przysmaki zawierają witaminy, kompleksy mineralne i inne przydatne dla organizmu mikroelementy. Te przekąski pomogą wzmocnić twój układ odpornościowy. Polecane są dla szczeniąt i dorosłych psów.

• Smakołyki można również stosować, gdy pies potrzebuje leków.

• Małe szczenięta można okresowo nagradzać smakołykami za każde nowe osiągnięcie - po pierwszej wizycie w toalecie, wykonaniu określonych poleceń itp. Nie jest też konieczne zawsze traktowanie poczęstunku jako nagrody. Możesz to zastąpić pochwałą, głaskaniem lub wspólną zabawą.

Nie ma specjalnych wskazówek, jak dawać smakołyki zwierzętom w sytuacji, gdy właściciel chce tylko rozpieszczać ukochanego zwierzaka. Jednak jeśli do tresury psa używa się słodyczy, należy rozważyć kilka kwestii.

Jak prawidłowo podawać smakołyki podczas treningu:

• Pierwszy kęs przechowywanych przysmaków można dać przed treningiem, pokazując psu, że masz dla niego nagrodę. To będzie dla niej dobra motywacja.

• Smakołyki są wręczane jako nagroda za określone osiągnięcia. Niepożądane jest rozpieszczanie psa słodyczami bez powodu, ponieważ pies szybko straci zainteresowanie wykonywaniem poleceń właściciela.

• Musisz poczęstować psa smakołykiem przed wydaniem polecenia, a dopiero po jego wykonaniu zachęć zwierzaka.

• Smakołyki wydawane podczas treningu nie powinny być duże, w przeciwnym razie pies szybko się naje i nie będzie chciał kontynuować treningu. Nie należy jednak używać zbyt małych kawałków podczas treningu, gdyż staną się one zbyt słabą motywacją dla zwierzęcia, a pies po prostu nie będzie chciał wykonywać poleceń.

• Nie nagradzaj swojego psa smakołykiem po każdej komendzie. Między wydawaniem słodyczy muszą być przerwy. Możesz chwalić lub głaskać psa za postępy w tych interwałach, aby pokazać, że jesteś zadowolony z jego zachowania.

• Nie używaj wysokokalorycznej i niezdrowej żywności, a także słodyczy, ciastek i potraw ze stołu jako smakołyków do treningu. Wybierz wyjątkowo wysokiej jakości i zdrowe produkty, aby wynagrodzić swoje zwierzę.

Możesz dać swojemu psu smakołyk otwartą ręką, umieszczając kawałek na środku dłoni. W przypadku dorosłych psów, które kontrolują swoje zachowanie, można zastosować technikę dozowania w uniesionej ręce, aby pies delikatnie wyjął smakołyk z rąk właściciela, unosząc się na tylnych łapach.

Rodzaje przysmaków i przysmaków dla psów

Przysmaki dla psów można podzielić na dwie główne grupy: domowe i kupione w sklepie. Domowe słodycze przygotowywane są niezależnie od produktów naturalnych - owoców, warzyw, mięsa, podrobów, serów itp. Sklepowe przysmaki powstają z różnych składników, dlatego przy wyborze takiego produktu właściciel musi zwrócić szczególną uwagę na skład komponentów. Ponieważ nie wszyscy producenci są sumienni, niektóre rodzaje gotowych przysmaków zawierają glikol propylenowy, galusan propylu, BHA, etoksywinę i inne substancje niebezpieczne dla organizmu zwierzęcia. Nie kupuj produktów zawierających wymienione składniki.

 

Autor