Smycz Flexi - czy jest odpowiednia dla Twojego psa?

Automatyczne smycze flexi łączą dwa przeciwległe wymagania; pozwalają wyprowadzać psa w kontrolowany sposób, jednocześnie dając twojemu najlepszemu przyjacielowi swobodę poruszania się w celu odkrywania jego najbliższego otoczenia. Flexi to idealna więź między tobą a twoim najlepszym przyjacielem, która przyniesie ci wiele radości.

Zalety

Smycze automatyczne flexi nigdy się nie poluzują, ponieważ zawsze są poddawane lekkiemu naprężeniu. Dzięki zintegrowanemu układowi hamulcowemu zawsze możesz prowadzić swojego psa i wydawać mu polecenia. Naciskając kciukiem przycisk hamulca i delikatnie pociągając za smycz, wydajesz psu krótkie rozkazy lub ściągasz go z powrotem do siebie. Dodatkowa funkcja stałego zatrzymania pozwala na zamocowanie smyczy flexi na określonej długości. Więcej informacji znajduje się w instrukcji obsługi. Smycze flexi spełniają najwyższe standardy jakości. Każda smycz jest składana ręcznie i przed opuszczeniem fabryki przechodzi kilka kontroli jakości.

Jak z niej korzystać?

Jeśli smycz typu flexi (smycz na sznurku lub taśmie) zamoknie, wyciągnij ją całkowicie z etui, aktywuj blokadę hamulca i pozostaw do wyschnięcia na noc. Usuń przylegający brud z taśmy / sznurka i pancerza przed zaciągnięciem smyczy. Silne otarcia lub uszkodzenia - często spowodowane ugryzieniem - mogą uszkodzić sznurek lub taśmę.

Kto może używać tej smyczy?

Ta smycz powinna być używana tylko przez odpowiedzialne osoby. Każdy, kto używa tej smyczy, musi być w stanie kontrolować psa i uważnie obserwować psa przez cały czas, aby nie uciekał lub nie owijał nikogo sznurkiem / taśmą / pasem.

Czy ta smycz jest odpowiednia dla twojego psa?

Nie używaj tej smyczy z nieposłusznym lub trudnym do kontroli psem, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że będą owjać sznurek / taśmę / pas wokół ludzi lub uciekać z dużą prędkością. Używaj tej smyczy tylko z psem, który nie przekracza limitu wagi podanego na smyczy. Smycze dla większych psów mają zamiast sznurka taśmę lub pasek, aby zmniejszyć ryzyko skaleczeń. Nawet małe psy mogą ciągnąć wystarczająco mocno, aby cię zranić, zwłaszcza że długość smyczy pozwala psom biegać i zwiększać prędkość. Przestrzegaj wszystkich tych środków ostrożności, nawet w przypadku małego psa. Używaj tej smyczy tylko zgodnie z przeznaczeniem. Nigdy nie przyczepiaj więcej niż jednego psa do smyczy. Nigdy nie używaj więcej niż jednej smyczy Flexi na raz. Nigdy nie mocuj żadnych akcesoriów do obudowy smyczy, chyba że są one sprzedawane lub zatwierdzone przez producenta. Jeśli sznurek dotknie skóry przy nagłym zerwaniu się psa, może powodować otarcia lub poważne skaleczenia. Przecięcia i oparzenia są bardziej prawdopodobne, jeśli sznurek / taśma / pasek owija się wokół dowolnej części ciała. Unikaj kontaktu ze sznurkiem / taśmą / paskiem i nigdy nie pozwól, aby owinął się wokół jakiejkolwiek części ciała. Jeśli chcesz dodatkowo zmniejszyć ryzyko skaleczeń i poparzeń, możesz nosić długie rękawy i spodnie, aby chronić ręce i nogi. Jeśli smycz lub obroża psa pękną, lub jeśli smycz odłączy się od obroży psa, pasek i haczyk mogą odskoczyć z wystarczającą siłą, aby spowodować poważne uszkodzenie oczu, złamane zęby, skaleczenia i siniaki. Jeśli sznurek jest wystarczająco naprężony, może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy smycz jest zablokowana. Zaciśnij obrożę zabezpieczającą na szyi psa i przymocuj haczyk do zwykłej obroży psa. Obroża zabezpieczająca zapobiega odskakiwaniu w przypadku zerwania obroży lub haczyka, lub odłączenia się smyczy od obroży. Jeśli Twój pies zacznie uciekać, natychmiast naciśnij przycisk hamulca, aby nie dopuścić do nadmiernego przyspieszenia. Jeśli twój pies już nabrał prędkości, zostaniesz pociągnięty, gdy naciśniesz hamulec lub gdy pies dotrze do końca smyczy.

Autor