Przewodnik po podstawach adopcji psa


Programy opieki zastępczej są fundamentalną częścią schronisk dla zwierząt i ratownictwa w całym kraju. Zwierzęta potrzebują domów zastępczych z wielu powodów, takich jak: brak miejsca w schroniskach, urazy, choroby, stres środowiskowy i całodobowa opieka. Miłośnicy zwierząt z odpowiednim środowiskiem domowym, czasem i przeszkoleniem są w stanie podać pomocną dłoń, aby pozytywnie wpłynąć na życie zwierząt i ich społeczności.

Powody, dla których warto zostać opiekunem
Istnieje wiele powodów, aby wprowadzić psa do swojego domu. Jeśli myślisz o zapisaniu się do rodziny zastępczej, oto lista potencjalnych powodów, dla których opieka nad psem może być dla Ciebie odpowiednia:

Jesteś zainteresowany posiadaniem psa, ale nie jesteś pewien, czy chcesz podjąć zobowiązanie finansowe i na całe życie.
Kochasz psy i chcesz im pomóc, przyzwyczajając je do zdrowego środowiska domowego, aby mogły znaleźć swój dom na zawsze.
W Twoim domu jest miejsce na psa, który potrzebuje tymczasowej rodziny, jeśli schroniska potrzebują dodatkowej przestrzeni i pomocy.
Masz zwierzaka, któremu przydałoby się dodatkowe towarzystwo i który lubi uczyć inne psy pozytywnych zachowań.

Wymagania dotyczące rodziny zastępczej
Każde schronisko i ratownicy mają różne wymagania i praktyki onboarding. Kilka rzeczy, które mogą poprosić o przed zatwierdzeniem jako zastępczy są:

 • Upewnij się, że twoje obecne zwierzęta są aktualne na wszystkich swoich strzałów i szczepień.
 • Twoje obecne zwierzęta nie wykazują agresji w stosunku do innych zwierząt.
 • Masz zaufanego lekarza weterynarii lub możesz go znaleźć w pobliżu.
 • Masz dużo miejsca w swoim domu i jeśli to możliwe, ogrodzone podwórko.
 • Twój harmonogram daje Ci wystarczająco dużo czasu i elastyczności, aby opiekować się zwierzęciem, które może potrzebować dodatkowej uwagi i opieki.
 • Proces ten może wydawać się przytłaczający, ale ważne jest, aby sprawdzić wszystkich kandydatów, aby upewnić się, że są gotowi na to krótkoterminowe (ale duże) zobowiązanie.

Bądź przygotowany
Ważne jest, abyś przygotował swój dom i zapasy zanim odbierzesz swojego nowego futrzanego przyjaciela! Podczas gdy wiele schronisk i ratowników ma podarowane przedmioty, które będą dostarczać wraz z artykułami pierwszej potrzeby, takimi jak jedzenie, poniżej znajduje się lista przedmiotów, które zalecamy zdobyć, zanim będziesz zajęty swoim szczeniakiem.

 • Legowisko dla psa
 • Skrzynia
 • Zabawka dla psa KONG Classic
 • Bramka(i) dla dziecka
 • Szczotka dla psa
 • Miska na jedzenie i wodę
 • Przysmaki szkoleniowe
 • Szampon dla psa

Ratownicy i schroniska również zapewniają lub pokrywają koszty wizyt u weterynarza i leków, jednak bądź przygotowany na to, że będziesz musiał zapłacić za kilka dodatkowych rzeczy (zaufaj nam, warto!).

Zabezpieczenie domu przed psami
Aby upewnić się, że rachunki za adopcję nie rozbiją banku, zalecamy zabezpieczenie domu przed psami, aby pies i Twoje rzeczy były bezpieczne. Kiedy już spędzisz trochę czasu ze swoim nowym czworonożnym towarzyszem, poznasz jego dziwactwa i dowiesz się, na co należy uważać! Podczas zabezpieczania domu przed psami, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • Upewnij się, że wszystkie drzwi mogą być bezpiecznie zabezpieczone (znamy kilku mistrzów ucieczek)
 • Rozważ zakup wysokiego kosza na śmieci z zabezpieczoną górną częścią, aby chronić przed ciekawskimi nosami.
 • Umieść buty i wszystkie inne rzeczy znajdujące się na podłodze w bezpiecznych miejscach, takich jak szafa.
 • Zakryj lub przesuń wszystkie przewody elektryczne
 • Zablokuj miejsca w domu, które nie są przyjazne dla psów
 • Podnieś kuwety dla kotów lub umieść je poza zasięgiem psa.
 • Przenieś wszystkie toksyczne środki czystości do bezpiecznego, niedostępnego miejsca
 • Zwiąż zasłony, aby nie mogły być gryzione lub szarpane.
 • Przenieś wszystkie rośliny domowe poza zasięg lub do zamkniętego pomieszczenia


Psy muszą się bawić
Objęliśmy wiele krytycznych elementów opieki nad psem, które mogą brzmieć przerażająco, ale nie martw się! Opieka nad psem jest niezwykle satysfakcjonującym i zmieniającym życie doświadczeniem. A najważniejszą częścią jest rozpieszczanie Twojego przybranego psa i zabawa w łączenie się z nim! Bo w końcu... psy muszą się bawić.

Zabawa i urozmaicenie mogą być wykorzystane do przekierowania zachowań, które są uważane za niewłaściwe i skierować energię psa w bardziej konstruktywny sposób. Zabawki dla psów KONG są sprawdzone i przetestowane przez psy na całym świecie od dziesięcioleci, a my mamy kilka ulubionych, które spełniają tę naturalną psią potrzebę.

Interaktywne zabawki do żucia
Gumowe zabawki KONG to doskonały sposób na utrzymanie psa szczęśliwym i zajętym przez dłuższy czas, ponieważ można je wypełnić różnymi pokarmami. Dodatkowo można je włożyć do zamrażarki na kilka godzin przed podaniem psu, aby jeszcze bardziej wydłużyć czas zabawy. Dzięki temu farsz będzie trwalszy, a Twój pies będzie odczuwał satysfakcję podczas żucia.


Dyspensery do smakołyków i puzzle z jedzeniem
Dozowniki na smakołyki i puzzle z jedzeniem, takie jak KONG Wobbler, to świetny sposób na podawanie psu posiłku. Zabawki te zachęcają psa do spowolnienia czasu jedzenia, wymagają fizycznej interakcji i poprawiają umiejętność rozwiązywania problemów. Istnieje wiele różnych rodzajów łamigłówek, które stanowią wyzwanie i zapewniają psu różny stopień trudności.


Zabawki do przeciągania
Zabawki do przeciągania są doskonałe do gry w przeciąganie i odzyskiwanie. Zabawki te często przybierają formę sznurów z węzłami lub są wykonane z wytrzymałego materiału, który zapewnia dobrą powierzchnię do gryzienia. Zabawa w przeciąganie okazała się być grą opartą na współpracy, którą można wykorzystać do ułatwienia nauki i ustalenia granic. Przeciąganie może być zabawą pobudzającą i stymulującą, a dzięki ustalonym zasadom, psy mogą nauczyć się kontroli impulsów i dobrych manier. Zabawa w przeciąganie może być wykorzystywana jako cenne narzędzie wzmacniające, które nagradza dobre zachowanie.


Zabawki do aportowania
Większość psów lubi zabawę w aportowanie i pobieranie, dlatego zabawki w stylu pościgu mogą być bardzo stymulujące. Zabawy w aportowanie i pobieranie mogą zapewnić ćwiczenie i przyjemność wielu psom.


Najważniejszą rzeczą jest miłość.
Wiele psów i szczeniąt ze schronisk może zapomnieć, jak to jest być kochanym, a nawet jak to jest być psem. Dając im miłość, przywiązanie i po prostu bawiąc się z nimi, te psy będą na szybkiej drodze do poprawy ich życia i stać się szczęśliwym członkiem rodziny, że ludzie szukają. Albo nawet ty, jeśli zostaniesz przybranym nieudacznikiem i zdecydujesz się być tymi, którzy dostaną, aby dać im FUR-ever domu, którego szukają. To może być tak satysfakcjonujące, aby zobaczyć je zmienić z przestraszony mały szczeniak, który może nie chce opuścić ich hodowli, do spirytualnych, zabawa kochający pies, który cieszy się życiem.

 

Autor