Wskazówki, jak zapewnić psu stymulację umysłową

Wzbogacenie umysłowe jest bardzo ważne dla zdrowia Twojego psa, ponieważ pomaga mu uwolnić energię, uczyć się bardziej efektywnie, zmniejszyć lęk separacyjny i złagodzić nudę. Zapewnienie psu rozrywki umysłowej nie musi być trudne! Istnieje wiele zabawek, gier i zajęć, które zapewnią mu radość i rozrywkę.

Zabawki wzbogacające umysł

Wzbogacenie umysłowe jest ważne na wszystkich etapach życia Twojego psa. Podobnie jak mięśnie, również mózg potrzebuje częstych wyzwań, aby uniknąć przedwczesnego starzenia się, a także może pomóc w zmniejszeniu agresywnych zachowań u psów spowodowanych stresem i nudą. Stymulacja umysłowa jest nie tylko wspaniała dla zdrowia Twojego psa, ale pomaga również wzmocnić więź między Tobą a Twoim zwierzakiem, tworząc trwałe wspomnienia.

Kiedy myślisz o wzbogacaniu i stymulacji umysłowej, KONG Classic jest podstawą. Oferując urozmaicenie poprzez zaspokajanie instynktownych potrzeb psów, unikalna formuła z naturalnej czerwonej gumy KONG Classic jest bardzo wytrzymała, z nieregularnym odbiciem, które jest idealne dla psów, które lubią żuć, a jednocześnie zaspokaja potrzebę zabawy psa. KONG może również pomóc w rozwiązaniu problemu niepożądanych zachowań psa, jednocześnie utrzymując jego zaangażowanie. Nie wspominając o tym, że fajnie jest rozpieszczać swojego psa i kreatywnie podejść do przepisów na nadzienie!


Zabawki, które można wypychać, takie jak KONG Goodie Ribbon, sprawiają, że wydobywanie gryzaków staje się dla psa zagadką wymagającą wysiłku umysłowego.

Taka stymulacja mózgu sprawia, że psy są chętne do pracy nad wydobywaniem jedzenia i męczy je, często zapobiegając niepożądanym zachowaniom i nudzie.


Puzzle i zabawki interaktywne to świetny sposób na urozmaicenie psu zabawy i zapewnienie mu zajęcia! KONG Ballistic Hide 'N Treat zapewnia dwa w jednym - jako wymagająca umysłowo układanka z przysmakami oraz jako zabawka do aportowania, gdy jest zamknięta. Zabawki tego typu o podwójnym przeznaczeniu doskonale sprawdzają się również w podróży z pupilem.


Zabawki wydające smakołyki mogą również wydawać karmę i być używane podczas posiłków. KONG Rewards Ball losowo dozuje smakołyki lub karmę, gdy pies porusza nią wokół. Zapewniając zdrową stymulację umysłową, unikalny kształt ma również nieprzewidywalne odbicie, które utrzymuje psy aktywne podczas zabawy.


Telewizja i media dla psów
DOGTV to całodobowy kanał telewizyjny zaprojektowany przez ekspertów w dziedzinie zwierząt domowych, aby Twoje psy mogły go oglądać! Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie, Twój pies będzie miał zapewnioną rozrywkę i stymulację umysłową za naciśnięciem jednego przycisku. Ta specjalna zawartość przemawia do zmysłów Twojego psa, zarówno wzroku jak i dźwięku. Możesz nawet używać DOGTV w połączeniu z inną zabawką stymulującą umysł, kiedy wychodzisz, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia u psa lęku separacyjnego.

Naucz się nowej sztuczki

Uczenie psa nowych sztuczek to świetny sposób na wzbogacenie jego psychiki i zacieśnienie więzi z psem. Psy w każdym wieku i z różnych środowisk uwielbiają się uczyć. Sztuczki dają im zadanie do wykonania i sprawiają, że są podekscytowane. Może to być przydatna sztuczka, na przykład nauczenie psa chodzenia obok Ciebie na luźnej smyczy, lub zabawna sztuczka, na przykład przybicie piątki! Im więcej ich nauczysz, tym więcej się nauczą. A im więcej się nauczą, tym szczęśliwszy będzie Twój pies.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci nawiązać więź z Twoim psem i sprawią, że będzie on najszczęśliwszy i najzdrowszy, jak to tylko możliwe.

 

Autor