Jaką zabawkę kupić dla swojego ulubionego zwierzaka?

 Po wejściu do sklepu zoologicznego po raz pierwszy, początkujący właściciel jest zagubiony: wokół jest tak wiele jasnych, interesujących i atrakcyjnych rzeczy. Jednak która z zabawek będzie odpowiednia dla twojego psa, będzie odpowiadać jego instynktowi i stanie się naprawdę ulubioną zabawą?

Dlaczego pies potrzebuje zabawek

Na początek: zabawka dla psa to nie kaprys, ale przedmiot naprawdę niezbędny dla każdego psa. Odwraca uwagę szczeniaka, chroni przed uszkodzeniem mebli i przedmiotów gospodarstwa domowego podczas nieobecności ludzi. Przy pomocy zabawek psy rozwijają swoje skłonności: uczą się polować, strzec i gryźć. I wreszcie wspólne zabawy z psem to rozwój kontaktu, kształtowanie przywiązania szczeniaka do właściciela. Producenci produkują zabawki o różnym przeznaczeniu: zabawki do wzmacniania zębów i szczęk, ucisk w celu uzyskania przyczepności, piłki i frisbee do aktywnych zabaw i pościgów, aporty na trening itp. Do żucia Te zabawki są odpowiednie dla psów wszystkich ras i rozmiarów. Przydają się do czyszczenia zębów, odpowiedniego kształtowania szczęk i są po prostu zabawą dla czworonożnych zwierząt. Kupując, należy zwrócić uwagę na brak nieprzyjemnych zapachów, siłę warstwy barwiącej, brak małych, łatwo gryzących cząstek. Lepiej, jeśli zabawki są wykonane z lateksu, gumy lub winylu - są sprężyste, miękkie, wytrzymałe i nie uszkadzają szczęki psa.

Pluszaki

Psy uwielbiają zabawki pluszowe i materiałowe tak samo, jak ludzie. Z radością zasypiają w ich objęciach, być może czują się tak dobrze, jak w stadzie z innymi plemionami. Wiele miękkich zabawek piszczy, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla małych szczeniąt i psów. Dla przedstawicieli ras myśliwskich odpowiednie są różne liny. Bawiąc się ze szczeniakiem, możesz rozwijać umiejętności chwytania, aktywnie wykorzystywać motywację do zabawy i żerowania oraz dać psu wyzwolenie energii. Przy wyborze lin należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Na przykład dla ras ozdobnych dobre są mini hantle i pierścienie 9-15 cm, a dla dużych psów usługowych lepiej jest wziąć coś bardziej obszernego (szeleszczące liny 54 cm).

Do noszenia

Umiejętność noszenia jest ważna dla psów służbowych i myśliwskich i trzeba uczyć je ciągnięcia od dzieciństwa. Aby to zrobić, ważne jest, aby pomyśleć o tym, co dokładnie kupić. Jeśli zwierzę jest dominujące, odpowiednie są hantle, kółka, piłki, sznurki, uchwyty. Dla psów, które uwielbiają jeść, dobre są aporty rzeczy zapachem lub dziurami na jedzenie. Modele do pływania są odpowiednie dla psów myśliwskich. Frisbee dla psa jest odpowiednie dla psa dowolnej rasy. Płytę frisbee lepiej kupić po ostatecznym uformowaniu kości i stawów, aby nie zranić zwierzęcia podczas wysokich skoków. Jednocześnie wybierz talerz zgodnie z rasą, wzrostem i poziomem wyszkolenia. Dla początkujących psów produkowane są lekkie talerze, aby zarówno właściciel mógł opanować technikę rzucania, jak i pies - technikę łapania. Po zdobyciu podstawowych umiejętności można kupić frisbee „standard” o średnicy do 18 cm dla ras małych i do 22 cm dla ras większych. Rosnącym szczeniętom i psom dużych ras o mocnych szczękach i chęci gryzienia lepiej kupować zabawki wykonane ze szczególnie wytrzymałych materiałów (guma formowana lub spieniona, guma, neopren). Wszystkie są odporne na kły i są atrakcyjne, ponieważ próby odgryzienia ugryzienia kończą się niepowodzeniem. Kulki różnych rozmiarów to chyba najpopularniejsze zabawki dla psów. Najważniejsze jest to, aby była wykonana z wytrzymałego materiału i pasowała do wielkości pyska zwierzęcia.

Autor