Pogromcy nudy dla Twojego psa

Próbujesz pracować w domu, ale Twój pies myśli, że masz tylko przedłużony weekend, żeby się z nim pobawić? Oto kilka wskazówek i sztuczek, dzięki którym Twój pies będzie zajęty jak pszczoła!

Najlepsze odwrócenie uwagi jest również smaczne! Dodawaj nawodnioną karmę, mokrą karmę lub stań się naprawdę kreatywny w swoich przepisach na nadzienie KONG, korzystając z inspiracji z naszej strony internetowej. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać swój czas, możesz znaleźć tutaj kilka szybkich i łatwych rzeczy do nadziewania KONGów. Upewnij się, że Twój pies zawsze ma KONG gotowy do użycia, postępując zgodnie z zasadą "Kluczem są trzy".

1. Baw się dzisiaj: znasz zasady - daj swojemu psu wypchanego KONGa, aby był zajęty, szczęśliwy i zrelaksowany.

2. Zamroź na później: wypchaj oddzielny KONG i włóż go do zamrażarki. Zamrożony KONG stanowi większe wyzwanie dla Twojego psa i zapewni mu dłuższe zajęcie.

3. Umyj na jutro: KONG można myć w zmywarce na górnym stojaku, więc kiedy Twój pies opróżni swój, możesz wrzucić go do zmywarki i zaoszczędzić sobie trochę czasu na szorowanie.

Zabawki interaktywne
Zwalcz nudę za pomocą zabawek logicznych, które stymulują umysł psa, dzięki czemu możesz skupić się na wykonywanym zadaniu. Spróbuj zamienić zwykłą miskę do karmienia na Tiltz - bezzapachową miskę do podawania smakołyków i jedzenia, która obraca się, przechyla i skacze, podczas gdy jedzenie jest podawane w sposób nieregularny, co zapewnia ekscytację i stymulację umysłową! KONG Wobbler jest również świetną opcją karmienia dla posiłków pełnych akcji. Zabawki logiczne nie tylko pomagają psu uzyskać atrakcyjny trening umysłowy; mogą również spowolnić proces karmienia, dzięki czemu poprawia się jego trawienie. Wszyscy znamy psa, który pochłania jedzenie w 2,5 sekundy! Możesz sprawdzić naszą pełną ofertę puzzli z jedzeniem i smakołykami tutaj.

Chowanie i szukanie
Ukryj ulubione zabawki lub smakołyki swojego psa w całym domu, aby mógł się bawić w ich odnajdywanie. Zacznij od entuzjastycznego pokazania psu zabawek lub smakołyków wybranych do gry i poproś go, aby usiadł i pozostał w jednym miejscu. To daje Ci szansę na strategiczne ukrycie jak największej ilości zabawek lub smakołyków w całym domu, podczas gdy one cierpliwie czekają (z podekscytowaniem). Bonus: Ukryj wypchanego KONGa, aby gra trwała jeszcze dłużej.

Kostki lodu z przysmakami
Niezależnie od tego, czy pogoda jest gorąca czy zimna, tworzenie smakołyków dla psów w postaci kostek lodu to świetny sposób na zajęcie ich na dłuższy czas. Wiele psów uwielbia kostki lodu, więc dlaczego nie uczynić ich bardziej interesującymi poprzez zamrożenie w nich kilku smakołyków, kulek, a nawet całego wypchanego KONG-a! Dodatkowe nawodnienie jest zawsze dodatkowym atutem. Jeśli nie możesz dać swojemu psu mrożonego przysmaku na zewnątrz, spróbuj umieścić go na ręczniku lub macie, aby nie roztopił się na niechcianych powierzchniach. #KONGDog Baker uwielbia ten przepis na Cube Chillers, który jest tak łatwy do wykonania z rzeczy, które prawdopodobnie masz już w domu. Możesz nawet zrobić gigantyczny #KONGsicle z pojemnikiem na to-go lub szklanym naczyniem, kilkoma smakołykami i wypchanym KONGiem. Lilly uwielbia lizać je przez godzinę.

Zmieniaj zabawki
Wprowadzaj nowe zabawki (lub stare) po kolei, aby utrzymać ich zainteresowanie. Odłóż wszystkie inne na bok, aby pies mógł cieszyć się zabawką, nie będąc przytłoczonym liczbą opcji. Dzięki temu każda zabawka będzie wyjątkowa. Kreatywne przechowywanie jest również kluczem do utrzymania domu w porządku, a jednocześnie do zapewnienia sesji zabaw Twoim futrzanym pupilom. Kosze lub pojemniki do przechowywania to skuteczny sposób na przechowywanie zabawek dla zwierząt bez rozbijania banku. Możesz je nawet spersonalizować lub udekorować metodą DIY! Niektóre zwierzęta nawet cieszą się i znajdują stymulację umysłową w zadaniu wybierania ich ulubionej zabawki z kosza lub pojemnika, w którym są przechowywane. 

 

Autor