Jaka jest najlepsza smycz dla dużego psa?

Pytanie - jaką obrożę i smycz kupić dla psa – pojawia się od pierwszych minut, gdy szczeniak zjawia się w twoim domu.

Jak wybrać smycz?

Smycz to kontrola twojego psa. Jakość spaceru zależy bezpośrednio od wygody użytych akcesoriów. Do codziennego użytku, takiego jak spacery lub ćwiczenia, odpowiednia jest prawie każda smycz. Jeśli jednak twój szczeniak zmaga się z pewnym zachowaniem lub próbujesz wyćwiczyć określoną umiejętność, wybrana przez ciebie smycz może zaostrzać problem lub powodować nieporozumienia w treningu. Smycze są dostępne w różnych długościach, szerokościach i stylach. Dostępna jest smycz, która pasuje do każdej rasy i temperamentu oraz do wielu zastosowań i podczas treningu. Zasadniczo wszystkie smycze dla psów mają ten sam podstawowy cel: zapewnić naszym psom bezpieczeństwo i kontrolę podczas przebywania w miejscach publicznych oraz służyć jako pomoc szkoleniowa (jeśli są właściwie używane).

Zalety używania smyczy

Po pierwsze, w wielu miejscach prawo wymaga od właścicieli trzymania psa na smyczy w miejscach publicznych. Pies na wolności może spowodować wypadek, a w przypadku agresji daje pewną kontrolę nad naszymi szczeniakami. Inne zalety używania smyczy dla psa to:

• Zapewnia bezpieczny i prosty sposób obsługi i komunikacji z naszymi psami podczas treningu.

• Zapobiega gonieniu lub rzucaniu się szczeniaka; potencjalnie straszenie innych zwierząt lub ludzi

• Zapobiega wędrowaniu psa w nieodpowiednich miejscach.

• Sposób na tymczasowe związanie psa, aby był bezpieczny, jeśli nie możesz poświęcić mu uwagi przez kilka minut.

Smycz jest niezbędnym narzędziem do używania w pierwszych dniach szczenięcia, aby zapewnić im bezpieczeństwo i pomóc w treningu. Jest to wygodne narzędzie do kontroli i komunikacji przez resztę ich życia.

Jaka jest najlepsza smycz dla psa? - Jak wybrać

Decydując się na smycz, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

• W jakim celu używasz smyczy?

• Materiał z którego jest wykonana

• Długość i szerokość najlepiej pasująca do wykonywanego zadania

• Styl i rodzaj zapięcia smyczy, który można przymocować do kołnierza

Zwykła smycz

Zwykle są wykonane z nylonu lub skóry, chociaż dostępne są inne materiały, takie jak bawełna i guma, ale nie są one tak trwałe, a więc są znacznie mniej powszechne. Nylon i skóra są wystarczająco mocne, aby powstrzymać dorosłego psa, a jednocześnie wystarczająco lekkie, aby można je było używać ze szczeniakiem.

Smycze automatyczne

Wysuwane smycze dla psa pozwalają zmieniać długość smyczy, pozwalając psu na swobodę ruchów. Działają podobnie jak taśma miernicza z nylonowym sznurkiem, który może rozciągać się od około 2- 20 metrów, z mechanizmem blokującym w plastikowym uchwycie, który pozwala zablokować smycz na różnej długości. Następnie automatycznie zbierają luz na smyczy po zwolnieniu mechanizmu, wciągając linkę do rączki. Chociaż smycze automatyczne dla psów są dość popularne, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, zanim zdecydujesz się na ich użycie.

Regulowane smycze

Smycze regulowane stanowią dobrą alternatywę między smyczami standardowymi i automatycznymi, oferując smycz, której długość można regulować bez wywoływania ciągłego uczucia ciągnięcia u naszych psów, co pozwala nam na pewną kontrolę i oferuje szczeniętom swobodę według naszego uznania. Regulacje są zwykle dostępne od 2 do 5 metrów, poprzez dodanie lub usunięcie pętli, lub dodatkowych klipsów na całej długości. Dzięki temu możesz używać krótszej smyczy do treningu, gdy chcesz, aby pies był bardzo blisko, jednocześnie dając możliwość większej swobody na spacerze.

Autor