Jakie zabawki dla psa wybrać?

Psy są bardzo ciekawe. Starają się eksplorować otaczający ich świat, wąchać wszystko, próbować się czołgać i przebijać wszędzie. Dlatego ich właściciele są zobowiązani do zapewnienia czworonożnemu przyjacielowi różnych zabawek, którymi będzie się bawić i poznawać świat. Na półkach sklepów zoologicznych można znaleźć tysiące różnych zabawek dla psów. Zanim kupisz kolorowe kulki, sygnalizatory i liny, upewnij się, że są bezpieczne.

Dlaczego psy potrzebują zabawek?

Dla zabawy. W większości przypadków najlepiej jest samemu zabawiać zwierzaka. Jednak kiedy szczeniak jest sam w domu, zabawki mogą pomóc złagodzić samotność. Od 3 miesięcy do pół roku szczenięta mają ząbkowanie. Wtedy lepiej, żeby gryzły zabawki niż nasze buty. Bawiąc się nim, pies będzie masował swędzące dziąsła, a zęby szybciej wyjdą. Wszystkie psy są bardzo aktywne w dzieciństwie. Jeśli nie skierujesz tej energii we właściwym kierunku, wtedy zwierzę zacznie niszczyć wszystko dookoła. A przy pomocy zabawek będzie mógł spożytkować nadmiar energii. Dzięki temu twoje meble pozostaną nienaruszone, a twój zwierzak nie będzie się nudził. Gry mają służyć nie tylko rozrywce, ale także zbliżeniu właściciela z psem. Dlatego używaj zabawek jako sposobu na zaprzyjaźnienie się ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Rodzaje zabawek

Zabawki do żucia to najpopularniejszy produkt rekreacyjny dla psów. Zwykle takie produkty wykonane z gumy, winylu lub lateksu. Jeśli zauważysz, że twój zwierzak żuje meble koniecznie kup mu taką zabawkę. Miękkie i naturalne zabawki są wykonane z tkaniny lub materiału przyjaznego dla środowiska i czasami mają piszczałkę w środku. Produkty te są również popularne wśród hodowców psów, którzy są zmęczeni ciągłym żuciem ubrań i butów. Liny i chwytaki są przeznaczone do gry podwójnej. Baw się z nim w przeciąganie liny. Psy bardzo lubią konkurencyjne gry. Jednak liny najlepiej kupować dla szczeniąt, które mają już wszystkie zęby. Zabawki edukacyjne, frisbee, piłki przyczyniają się do rozwoju zręczności i szybkości. Hantle świetnie sprawdzają się w zabawie aportowej, jak również w przepychankach z psem.

Podstawowe zasady kupowania zabawek

Weź pod uwagę zainteresowania swojego zwierzaka. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na temperament psa. Zwróć uwagę co woli robić: biegać po domu lub leniwie odpoczywać na kanapie. Następnie kup zabawki pasujące do charakteru zwierzęcia. Nie zapomnij o bezpieczeństwie. Nie chcesz, aby twój pies został kontuzjowany podczas zabawy, sprawdź zabawki pod kątem siły i bezpieczeństwa. Kupuj tylko te produkty, w których nie ma lepkich nitek, toksycznych farb i złej gumy. Wszystko to może poważnie zaszkodzić zdrowiu twojego czworonożnego przyjaciela. Śledź datę ważności. Zabawki dla psów również mają żywotność. A więc pamiętaj, aby wymienić używane produkty na nowe. W końcu zabawki, które stały się bezużyteczne, mogą się rozpaść i dostać się do żołądka zwierzęcia. Z czasem może po prostu znudzić się twojemu psu. Traci zainteresowanie nią i przestawia się na meble i buty. W takim przypadku możesz kupić nowy zestaw zabawek i ukryć stare. Po chwili szczeniak zapomni o nich i szczęśliwie kontynuuje zabawę. Zabawki dla psów to nie śmieszna moda ich właścicieli na zdobywanie niepotrzebnych rzeczy, ale poważna konieczność. Wszystkie zwierzęta chcą się bawić i poznawać otaczający je świat. Niemniej jednak nie zapominaj, że zabawki powinny być wzmocnione komunikacją, troską i miłością. Choć psy potrafią niekiedy bawić się nimi samodzielnie, to tylko w połączeniu z tobą, spełnią swoją edukacyjną funkcję i przyczynią się do rozwoju twojego psa.

Autor